TS2-infoo

9. dubna 2008 v 21:18 | lenushiq |  ♥TS2♥
  • a tu je také základné info o The sims2--dost dlho som ho hladala--už som myslela že si niečo sama napíšem...aj som napísala ale potom som hned našla toto,a je to lepšie a o dost xixi.......Click celý článok
Jedna z nejúspěšnějších her - The Sims se dočkala pokračování. To samozřejmě přineslo další novinky a vylepšení.
Po zapnutí hry a přehrátí krátkého filmečku si můžete vybrat, za jaké sousedství budete hrát: na výběr jsou celkem tři a to : Krasohlídkov
, Podivín
a Veronov
. Možnost je však si vytvořit i vlastní celé od znova nebo pokud jste začátečníci, tak můžete kliknout na 'Naučit se hrát'. Každé z těchto tří sousedství má jiné obyvatele a vlastní příběh. Po vybrání sousedství si můžete vybrat, zda budete hrát s rodinami již vytvořenými a které jsou zabydlené (poznáte podle zeleného diamantu nad baráčkem) a pokračovat v jejich již načatých životech nebo si vytvořit rodinku vlastní.
Vytváření rodiny:
Pro vytvoření nové rodiny musíte klepnout na tlačítko 'Vytvořit novou rodinu'. Celkově ve vaší rodině může být až 8 Simů, počet Simů samozřejmě také však zvyšuje požadavky na počítač. Velká novinka je, že můžete u vašeho Sima/Simky vybrat z pěti věkových skupin a to batole, dítě, teenager, dospělý a starší. Dále můžete volit pohlaví (muž/žena), barvu pleti (na výběr jsou celkem čtyři) a tělesnou kondici. Můžete také však zvolit 'Náhodný výběr', kde se vám náhodně vygeneruje Sim/Simka nebo 'Zvolit již existujícího Simíka', zde si můžete vybrat z několika již předem vytvořených nebo vámi vytvořených postav v programu Body Shop.
Pokud jste si svého Simíka již vybrali, tak ho musíte nějak pojmenovat. Dále mu můžete upravit jeho vzhled obličeje, můžete udělat například velmi široká ústa či zase velmi malé oči, vše je jen na vás. Změnit mu můžete také barvu očí, vlasů, přidat líčení, u Simů třeba knír ...atd.
Jako další krok je změna oblečení a to se dělí na několik druhů : každodenní (horní část, dolní část, komplet), společenské, spodní prádlo, plavky, pyžamo a sportovní.
Když máte vybráno, tak Simovi/Simce musíte vybrat aspiraci :po bohatství, rodině, romanci, vědě či popularitě, ta určuje, jaké bude mít Simík přání a obavy. Dále musíte vybrat znamení zvěrokruhu, to zase určuje Simíkovy vlastnosti.
Pokud máte rodinu dotvořenou, tak ji pojmenujete a nastavíte rodinné vztahy. Když máte Sima a Simku, můžete jim vytvořit dítě, které jim bude v nějakých vlastnostech (třeba oči) podobné.
Nastěhování rodiny a stavění domku:
Rodina dostane na začátku určitý obnos peněz a za něj si může koupit prázdnou parcelu nebo pokud na něj rodina má, tak si může koupit již hotový domek. Do baráčku, kde již někdo bydlí se ale nastěhovat nemůže.
Po nastěhování rodiny do nezařízeného baráčku ho můžete vybavit potřebným nábytkem. Výhodou také je, že můžete u spousty druhů nábytku měnit textury, a tak například obývací pokoj také lépe vypadá, je-li sladěn do stejné barvy.
Pokud jste rodinu nastěhovali na prázdný pozemek, tak můžete začít se stavěním. Buďto začnete stavět základy a na ně zdi, nebo můžete stavět zdi rovnou. Jako podlahu si můžete vybrat z mnoha druhů koberců, podlah... , tapet je zde také spousty. Dům by se měl také vybavit okny a dveřmi. Další novinkou je, že dům může mít několik pater a ne jen jedno, jak tomu bylo v jedničce. Po vybavení nábytkem můžete postavit kolem domu plot, vytvořit krásnou zahrádku či postavit pěkný bazén. Jsou zde spousty možností a fantazii se meze nekladou.
Po všech úpravách a stavění můžete konečně začít hrát s vašimi Simíky, ovládání je podobné jako v jedničce, akorát můžete také lépe otáčet a přibližovat, své Simíky si tak můžete lépe prohlédnout.
Každá rodina má své fotoalbum, kde jí může zaznamenávat v podobě fotek chvíle, na které nelze zapomenout.
Jak už bylo řečeno, tak Simové mají aspiraci, přání a tedy také obavy. Pokud jim přání splníte, tak aspirace roste, pokud se jim splní jejich obavy, tak aspirace klesá, pokud klesne aspirace velmi nízko, tak musí přijít někdo, kdo Simíka vyléčí. Za aspiraci dostáváte body a za které, pokud nasbíráte určitý počet bodů, si můžou Simové koupit 'Ocenění za aspiraci', jsou to různé zajímavé věci jako například 'Strom na peníze'.
Vaši Simové mohou pracovat a být v práci povýšeni, s povýšením roste samozřejmě i jejich plat a požadavky na doplňování bodů (vaření, technika...).
V The Sims 2 funguje také genetika, takže potomci vašich Simů se mohou v něčem podobat jejich rodičům.
Je zde také možnost si natáčet filmečky.
Vylepšením hry je také program Body Shop, kde si můžete vytvářet ze základních vlastní oblečky, oči...atd.
Myslím si, že se hra i přes celkem vysoké nároky na počítač povedla, a proto doporučuji si jí zahrát.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama